Informacje > Morsy na ratunek!

Morsy na ratunek!

Wszem i wobec wiadomo, że odobenus rosmarus (mors) to najprawdopodobniej najszlachetniejszy ssak morski, a jego bliski krewny odobenus sapiens (również mors) to najprawdopodobniej najszlachetniejszy ssak lądowy.

Udowadnialiśmy to przecież wielokrotnie pomagając potrzebującym, słabszym, czy samotnym. Chciałbym Was wszystkich prosić o wsparcie dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Najlepszą ku temu okazją będzie rozpoczęcie kolejnego Anno Morsini.

17 października spotykamy się na rozpoczęcie sezonu - naszymi gośćmi będą wolontariusze z KTOZ, a być może zajrzy też jakiś sympatyczny psiak lub kociak, którego największym marzeniem będzie nowa rodzina / nowy dom.

Przynieście proszę ze sobą niepotrzebny ręcznik, koc, kupcie suchą karmę (być może to wasz czworonożny przyjaciel odejmie sobie małe Kubusiowe "conieco" od pyska (sic!) i podzieli się z bardziej potrzebującymi). Kto gapa i Trąbalski, ten będzie mógł wrzucić przysłowiowy wdowi grosz do puszki przyniesionej przez wolontariuszy KTOZ. 

A! Najważniejsze - my pokazujemy, że mamy najgorętsze i największe serca na świecie, a nasi przyjaciele z KTOZ chcą nam udowodnić, że są gotowi na wszystko (no prawie...) dla swoich podopiecznych - i razem z nami pierwszy raz w życiu zanurzą się w lodowatych odmętach naszych ukochanych Bagr! Z całego serca życzę im półmetrowej kry i temperatury powietrza przynajmniej - 21 st. C - a co! 

Przygotowaliśmy dla Was skromną niespodziankę - to tak na zachętę, ale przecież Wy zachęty nie potrzebujecie! Niech Bagry tego dnia staną się wspólną stolicą psów, kotów i morsów całego świata!