Informacje > Podsumowanie Smoka 2017

Podsumowanie Smoka 2017

X Jubileuszowe Przeciąganie Smoka przez Wisłę 2017 za nami. Minęło kilka dni od imprezy, można więc się pokusić o krótkie podsumowanie. 

Przede mną trudne zadanie. Jak tu pisać o udanej imprezie aby czytelnik nie dostał mdłości od nadmiaru lukru. Spróbuję. 
To co zdecydowało o udanej imprezie w Krakowie to na pewno pogoda. Nie moglibyśmy sobie wymarzyć lepszych warunków. Bulwary były ośnieżone, na wodzie unosiła się cienka warstwa lodu a temperatura powietrza balansowała nieco poniżej zera. Nawet smogu nie było widać, choć przecież wiemy, że był. Drugim najważniejszym elementem imprezy byli jej uczestnicy w ilości prawie 80 morsów z 17 klubów z całej Polski. Reprezentowane były kluby: Amber z Tomaszowa Mazowieckiego, Opolskie Morsy z Dobrzenia Wielkiego, Morsy z Tarnowskich Gór - Z Chechła Rodem, Kujawskie Morsy z Włocławka, Sopelek z Rzeszowa, Arktyka z Katowic, Chełmskie Morsy, Biały Miś z Jastrzębia Zdroju, niezmordowany Piotr z Poznania, Marcin z Brennej, Magda z Bydgoszczy, Andrii z Wrocławia, Zimne Nóżki, Krio-Faza, Przemek z Sosnowca, Morsy ze Stalowej Woli i oczywiście kilkadziesiąt par płetw z krakowskiego Kaloryfera.
Imprezę jak zwykle wspierała Policja Wodna i WOPR. Pławienie Matyldy finansowo wsparły firmy: JANEX oraz DRAGON. Specjalną antysmogową rozgrzewkę poprowadzili nasi niezastąpieni rozgrzewacze z grupy SYNERGIA. Na brzegu pod parą stała sauna z firmy MOBIBA.
W powietrzu oprócz krakowskiego smogu czuć było przede wszystkim bardzo dobrą, przyjazną atmosferę. Tego nie da się wymusić przy najlepszej nawet organizacji. To musi przyjść samo od uczestników i w trakcie X Smoka chyba właśnie udało nam się to osiągnąć. 
Oprócz gości widoczny był bardzo liczny udział morsów z Kaloryfera, również całkiem nowych członków, którzy nie płynęli ale bardzo pomagali przy organizacji imprezy. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym święcie, za wszelką pomoc, za pracę przed i po wydarzeniu, za gotowanie i mycie garów, za budowanie namiotów, transport, przytaszczenie Matyldy nad Wisłę itd. itd. 
Bądźcie z nami za rok!