Jesteś tutaj

Zawiesina na Zakrzówku

 Witam Wszystkich Morsów!

Pewnie wielu z nas zauważyło dziwną, ciemną zawiesinę unoszącą się przy powierzchni, która posiada strukturę drobnych cząstek.

Pozwoliłem sobie pobrać próbkę tej zawiesiny i obejrzeć pod mikroskopem oraz pod silną lupą.

Moim zdaniem to coś żywego,  porusza się w charakterystyczny sposób. Ponadto po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej, czy też po dodaniu do próbki wody niewielkiej ilości spirytusu umiera, opada na dno i przestaje się ruszać.  Aby nie być gołosłownym zamieszczam link do pliku wideo przedstawiającego cząstki zawiesiny w powiększeniu 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/duMO__zeBMtgBW5EjyjgHg?feat=direct...

Bardzo proszę o komentarze, co o tym sądzicie.

Dzwoniłem do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego i dowiedzialem sie ze mozna napisac wniosek o darmowe badanie wody - mysle, ze warto.

Wniosek nalezy skierowac na adres:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie

ul. Gazowa 15, 31-060 Krakow

 

We wniosku nalezy opisac sytuacje, zaakcentowac, ze obawiamy sie (jako klub Kaloryfer) o zdrowie swoich czlonkow itd. Pani przy telefonie powiedziala mi ze powinno to zadzialac.

Moglbym napisac to sam, lecz sadze, ze jako organizacja/klub mamy wieksza wiarygodnosc i sile przebicia. Licze na dyskusje w tej sprawie.

 

Pozdrawiam,

Mariusz Hynek 

Obrazek użytkownika małgosia

Dzięki za inicjatywę. Spróbuję uruchomić nasze klubowe siły.

Obrazek użytkownika małgosia

Podaje informacje w skrócie/oryginał pisma do wglądu

Kontrola sanitarna z dn.06.06.2011r Badanie bakteriologiczne wykazało brak skażenia mikrobiologicznego wody.Nie stwierdzono obecnosci bakterii SALMONELLA.Analiza fizykochemiczna wody wykazała spełnienie wymagań dla klasy A1wody powierzchniowej.Badanie hydrobiologiczne wykazało obecność pierwotniakow typ;Orzeski-rodzaj STENTOR/obecność ich w wodzie nie zagraża zdrowiu i zyciu osób kapiących sie i uprawiajacych sporty wodne.

DZIEKUJEMY. 

Obrazek użytkownika kejor

Garatuluje inicjatywy Mariusz i popieram pomysł. Małgosiu może Kraken dołączy się do wniosku

Obrazek użytkownika presekula

Nie wyglada to dobrze, fajnie ze zrobiles wstepne badania. Chodzi o bezpieczenstwo nasze i wszystkich ludzi kapiacych sie w te upalne dni. Jestem za zrobieniem specjalistycznych badan.

Obrazek użytkownika małgosia

Informuje,że ulica Wyłom została zamknieta dla ruchu samochodowego/szlaban i ochrona.Ponadto teren jest w trakcie grodzenia / decyzja właścicieli.Dn.16.07.11 / sobota o godz.16.00 odbedzie sie zebranie wszystkich zainteresowanych dostepem do kąpieliska w okresie letnim z włascicielami i administratorem terenu.Miejsce spotkania;wejście przy schodach na Mały Akwen.

W sezonie morsowym klubowicze posiadający aktualną legitymacje bedą mogli korzystać z kapieliska w wyznaczonych godzinach.O ewentualnych zmianach bedziemy informować na bieząco. 

Obrazek użytkownika Iwanow

Ostatni przyglądałem sie tym ciemnym plamom mam wrażenie, ze jest ich więcej na zbiorniku gdzie kąpią się morsy, tam w ogóle dużo osób się kąpie. Jeżeli chodzi i cześć   zbiornika krakena mam wrażenie, ze tech plam nie ma.Jest teoria, ze koparka zalana z korodował zbiornik z olejem wylał lub ktoś złośliwie lub ma w tym jakiś cel wylewa olej do wody?. Tam parkuje dużo samochdów łatwo coś wrzucić nie tylko wózki z tesko. Będzie na Zakrzówku 5 czerwca happening artystyczny w obronie łąki przed zabudową, żyje tam motyle modraszki. Chociaż morsy nie chodzą na łąkę ale jak łąka będzie wolna od zabudowy to może woda będzie czyściejsza?http://www.zielony.org.pl/

Obrazek użytkownika Danusia

 Wniosek o badanie wody wysłany. Będe informować bieżąco o postępach. Mariusz w razie czego mam Twój numer od Małgosi, w razie potrzeby będę dzwonić.

Obrazek użytkownika małgosia

DziękiKRAKEN postarał sie o częstszy wywóz śmieci jak również o zamknięcie ul.Wylom dla aut/nastąpi to w najbliższych dniach.Ponadto 07.06.11 godz.18.oo ul.Praska KINO TECZA sesja w sprawie przyszłości Zakrzówka.Zapraszam. 

Obrazek użytkownika Marian

Ciesze sie, ze sprawa ruszyla z miejsca. Jesli jeszcze jakos bede mogl pomoc to bardzo chetnie w miare mozliwosci.

 

Obrazek użytkownika małgosia

 

Obrazek użytkownika hubertp29

Muszę się zebrać i wreszcie zajżeć do was na Zakrzówek... 

Obrazek użytkownika Danusia

Dostałam dziś telefon z PSSE, ze zbadają nam wode na Zakrzówku, potrzebuje aby ktoś kto się tam na codzień kąpie był w poniedziałe ok. godz.11 na Zakrzówku  w celu pomocy w pobraniu próbek i przede wszystkim wskazaniu miejsca gdzie zawiesina występuje. Ja postaram sie być na miejscu.

Obrazek użytkownika Marian.K

Ja będe w poniedziaek ok.godz.11-tej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek użytkownika tramp

wiadomo co to za shit?

Obrazek użytkownika Danusia

 Akcja udana... zresztą jak wszsytkie nasze akcje:) co prawda troche długo czekałam na pana, ale Marian K. mi towarzyszył:) Pobrano 2 kanistry wody oraz dwie szklane probowki. Podpisałam protokół na ktorym było skierowanie na bardzo szczegółowe badania wody. Teraz pozostaje jedynie cierpliwie czekać na wyniki. Jak otrzymam info to napisze na stronie:)

Obrazek użytkownika Iwanow

 To super bo myślałem, że zrobię badanie wody wodociągach bo koleżanka pracuje w laboratorium ale tam trzeba płacić.. Wczoraj robaków było multom chyba po deszczu się namnażają? Ludzie na plaży zastanawiają się co to jest i czy od tego można się rozchorować? Panika po zaraźliwych ogórkach przyszła na Zakrzówek;)

Obrazek użytkownika Marian

 Po sobie widze, ze raczej to nie jest szkodliwe, a przynajmniej nie wywoluje ostrych zatruc i chorob skory. Napilem sie tej wody wielokrotnie juz w kwietniu i do tej pory nie odczuwam zadnych objawow. Oczywscie pewnosc bedziemy mieli dopiero po otrzymaniu wynikow badan.

Obrazek użytkownika Krzysiek

Super, że sa ludzie, którzy cos robia, a nie tylko narzekają - dzięki wszystkim, którzy zajęli się sprawą zawiesiny i w ogóle dbają o zakrzówek. Nie jestem członkiem k. morsów, ale pływam na zakrzówku od zalania. Ile to już - 20 lat?

Pozdrawiam Aktywnych!

Obrazek użytkownika małgosia

Jeśli sledzisz naszą stronę to juz wiesz ,ze klubowicze to ludzie z pasją.Wystarczy,że kazdy z nas w danej sytuacji da tyle ile moze i potrafi.Przede wszystkim czas.

Obrazek użytkownika Danusia

Pływające po Zakrzówku stworzenia to ORZĘSKI pl.wikipedia.org/wiki/Orz%C4%99ski

 

Są zupełnie niegrozne... UFF:)

 

Na dalsze wyniki badania musimy jeszcze troche poczekać.

Obrazek użytkownika Krzysiek

Jeszcze raz dzieki za sprawdzenie! Wobec tego dziś pływam "na luzie".

Obrazek użytkownika Iwanow

 Na Zakrzówku zalewie niestety ostatnio doszło do dwóch wypadków śmiertelnych trzeba kapiąc się tam wykazać ostrożnosc.  http://www.tvn24.pl/-1,1709574,0,1,zaginiona-agnieszka-nie-zyje,wiadomosc.html  http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/986021,zakrzowek-smierc-nastolatki-po-upadku-ze-skaly,id,t.html#a7d21c52c9e8434e,1,3,6

Obrazek użytkownika Iwanow