Informacje > III Krakowski Spływ Morsów

III Krakowski Spływ Morsów

W styczniu kolejna, już trzecia edycja Krakowskiego Spływu Morsów. Spływ odbędzie się na odcinku 2 km na rzece Wiśle. Start w rejonie Salwatora, meta na Bulwarze Czerwieńskim na wysokości mostu Grunwaldzkiego. Uczestnicy pokonają ten odcinek w strojach kąpielowych asekurując się bojką ratunkową. 
Do spływu zapraszamy wytrawnych, wprawionych w zimowych kąpielach morsów. W imprezie mogą wziąć udział morsy z całej Polski. Zapraszamy do udziału. 
Chętnych prosimy o kontakt na info@kaloryfer.eu

 

Regulamin Krakowskiego Spływu Morsów

1) Krakowski Spływ Morsów (dalej KSM) jest imprezą sportowo – rekreacyjną ściśle związaną z morsowaniem, której celem jest promocja zimowych walorów rzeki Wisły oraz miasta Krakowa.
2) Organizatorem KSM jest KKM ‘’Kaloryfer’’ przy współpracy z Policją wodną, Krakowskim WOPR oraz Klubem Nurków 5 Fal. 
3) Krakowski Spływ Morsów to próba pokonania własnych słabości w trudnych zimowych warunkach. Czas pokonania dystansu i zajęte miejsce nie mają żadnego znaczenia. Wszyscy uczestnicy spływu są ZWYCIĘZCAMI.
4) Uczestnikiem KSM może być osoba pełnoletnia z minimum rocznym stażem morsowym potwierdzonym pisemnie przez zarząd swojego klubu.
5) Każdy uczestnik Krakowskiego Spływu Morsów zobowiązany jest przedstawić organizatorowi aktualne badania lekarskie dopuszczające do udziału w imprezie.
6) Warunkiem wzięcia udziału w KSM jest pisemne potwierdzenie uczestnika o zapoznaniu się z regulaminem imprezy oraz akceptacja jego warunków. Każdy uczestnik bierze udział w KSM na własną odpowiedzialność podpisując stosowne oświadczenie. Wszystkie potrzebne druki będą do pobrania na stronie KKM ‘’Kaloryfer” w zakładce „druki’’
7) Uczestnicy KSM pokonują trasę 2000 metrów dowolną techniką, ubrani strój kąpielowy, rękawice i skarpety. Uczestnik musi być obowiązkowo wyposażony w płetwy oraz bojkę ratowniczą typu „Pamela’’. Inne bojki nie będą dopuszczane do spływu ze względu na bezpieczeństwo uczestników.
8) Wyjście z wody w innym miejscu niż meta oznacza decyzję o przerwaniu próby pokonania dystansu.
9) Każdy uczestnik KSM może w dowolnym momencie przerwać pokonywanie wyznaczonej trasy.
10) Każdy uczestnik KSM powinien być trzeźwy. Policja przeprowadzi badanie trzeźwości. Uczestnik zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania się do zaleceń Organizatora oraz służb Zabezpieczających bezpieczeństwo spływu.
11) Wszystkie formalności związane z uczestnictwem w Krakowskim Spływie Morsów (oświadczenia, badania, opłaty) będą przyjmowane do 15 grudnia 2016 r. Lista uczestników zostanie ogłoszona 20 grudnia 2016 r. Ze względgów organizacyjnych powyższy termin jest nieodwołalny.

Opłata startowa wynosi 100 zł. Chętnych do udziału w spływie prosimy o zgłoszenie do Piotra Jelonka na adres: info@kaloryfer.eu

 

 

 

Harmonogram III Krakowskiego Spływu Morsów

9:15-9:50 Zbiórka na Bulwarach Wiślanych przy Moście Grunwaldzkim, Pamiątkowe zdjęcie;

9:50-10:10 Przemarsz na linię startu na Salwator;
10:00-10:30 Omówienie szczegółów bezpieczeństwa uczestników z WOPR oraz ustalenie kolejności startu;
10:30-10:50 Sprawdzenie trzeźwości uczestników spływu przez Policję;
10:50-11:00 Oficjalne powitanie uczestników spływu i kajakarzy oraz wspólna rozgrzewka;
11:00 Przedstawiciel Zarządu KKM Kaloryfer rozpocznie III KSM;
11:30 Przewidywany czas dopłynięcia do mety przy Moście Grunwaldzkim;
11:30-12:00 Poczęstunek dla uczestników spływu oraz kajakarzy;
12:00 -12:20 Wręczenie pamiątkowych dyplomów;
12:20 Obiad dla uczestników spływu, zakończenie imprezy.

 

 

 

 

 

Komentarze

Obrazek użytkownika pijo23

Witam !!! Regulamin Spływu jak w ubieglym Roku Czekam na Śmiałków !!!

Obrazek użytkownika pijo23

Do Spływu Przypominam o terminie przesłania dokumentów oraz wpłacie wpisowego na konto KKM Kaloryfer!!!! Ostateczny termin to 15.12. 2016 r.