Partnerzy Krakowskiego Klubu Morsów Kaloryfer

Klub Żeglarski Horn Kraków

Naszym strategicznym i wieloletnim partnerem jest Klub Żeglarski Horn Kraków. Klub ma swoje włości na krakowskim przylądku Horn czyli nad brzegami zalewu Bagry przy ul. Koziej 22. To właśnie w jego gościnnych progach spotykamy się w sezonie zimowym w każdą niedzielę, aby zażyć zbawiennej kąpieli w zimnych wodach krakowskiego oceanu Bagry. Bez Horna bylibyśmy morsami bezdomnymi, a raczej bezwodnymi – a jak wiadomo każdy mors bez wody umiera z powodu upału i ze zwyczajnego żalu.

Żeglarze to też trochę morsy - właściwie nie mają wyjścia, muszą się przyjaźnić z zimną wodą. Na przystani Horn nie bardzo sobie przeszkadzamy, bo wtedy gdy żeglarze rozpoczynają sezon i wyciągają z hangarów swoje wodne motyle to my, morsy z KKM Kaloryfer udajemy się na długi letni sen do swoich nor, gdzie chowamy się przed rażącymi promieniami słońca. Zimą, gdy lód skuwa Bagry żeglarze idą spać a znowu my bierzemy w posiadanie wody pod lodem. Zdarza nam się podejmować też wspólne akcje. Morsowa i żeglarska krew jest bardzo dobrej jakości, dlatego oddajemy ją w ramach wspólnej akcji krwiodawstwa, która odbywa się początkiem marca każdego roku. Drogi Hornie – dziękujemy za gościnę i za wieloletnią współpracę.

 

 

Oprócz cotygodniowych kąpieli na Bagrach organizujemy też imprezy sportowe o otwartym charakterze, skierowane do całego polskiego środowiska morsów. Nasze imprezy, jak samo morsowanie, są dość nietypowe. Odbywają się w trudnych warunkach zimowych, na otwartych akwenach wodnych, najczęściej na wodzie płynącej. Nierzadko zawodnicy płyną w towarzystwie unoszonej nurtem kry.

Aby zawody w takich warunkach mogły w ogóle dojść do skutku musimy korzystać ze wsparcia kilku ważnych instytucji, które ze względu na charakter współpracy możemy nazwać naszymi Partnerami. Myślę, że osoby współpracujące z nami nie obraziłyby się gdybyśmy nazwali ich Przyjaciółmi Klubu. Określenie to jest uzasadnione, bo ich obecność na naszych imprezach sportowych wynika bardziej z sympatii i przywiązania, niż z jakichkolwiek innych powodów.

Wszystkim Partnerom i Przyjaciołom serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy, że będziecie z nami zawsze.

 

Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Nad bezpieczeństwem uczestników naszych imprez czuwa Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. To oni najwięcej marzną obserwując w skupieniu czy liczba osób wchodzących do wody równa się liczbie osób wychodzących na brzeg. Oprócz ratowników na wodzie, na brzegu towarzyszą nam ratownicy w samochodach i na quadach gotowi w każdej chwili podjąć osobę z wody i przetransportować w bezpiecznej miejsce.

Komisariat Wodny Policji w Krakowie

W swojej łodzi imprezę każdorazowo zabezpiecza Krakowska Policja z Komisariatu Wodnego. Zresztą każda nasza impreza zaczyna się od odprawy w towarzystwie Policjantów. Dzięki temu nikt nie waży się zejść na wodę będąc pod wpływem niedozwolonych środków chemicznych. 

Karetki OPC. Sp z o.o. Sp.k.

Na brzegu stoją w gotowości świetnie wyposażone karetki ratunkowe firmy OPC. Najczęściej stoją bezczynnie, z czego jesteśmy ogromnie radzi, ale zdarzyło się już kilka razy, że Ratownicy z OPC musieli przywracać normalną temperaturę morsowi, który przeliczył się ze swoimi siłami.