Informacje > Krakowskie Morsy dla Niepodległej

Krakowskie Morsy dla Niepodległej

100-lecie niepodległości ukochanej Ojczyzny uczciliśmy jak na morsy przystało. Wraz z milionami rodaków w kraju i zagranicą punktualnie o godzinie 12.00 odśpiewaliśmy hymn stojąc po pachy w wodzie w naszym morsowisku na Bagrach przy Klubie Żeglarskim Horn. Po hymnie uczciliśmy symbolicznie tych, którzy zginęli za to, aby to co przed stu laty było całkiem niewiarygodne dzisiaj było dla nas oczywiste.

W ten dzień wszystko było patriotycznie świąteczne. Z naszego klubowego "grajoka" płynęły stosowne pieśni. Nawet rozgrzewka odbyła się przy skocznych dźwiękach "Pałacyku Michla". A po wszystkim na uczestników wyjątkowej świątecznej kąpieli czekała wojskowa grochówka a'la Piekło.

Byliście wspaniali. Ogromną frekwencją, Waszymi strojami, flagami  i przede wszystkim uśmiechami na wymalowanych na biało-czerwono buźkach zrobiliście wspaniałą świąteczną atmosferę. Wśród nas byli żołnierze i harcerze. Byli dorośli i całe mnóstwo morsowego narybku. Śpiewaliście pięknie, wszystkie cztery zwrotki nie rozmijając się ani na chwilę z muzyką. Nasz hymn rozniósł się po całych Bagrach. Sądzę, że z tego wrażenia ryby przez co najmniej pół roku nie będę się nieść (czy jakoś tak).

Dziękuję Wam za stworzenie tej wspaniałej atmosfery. Sądzę, że to 100-lecie będziemy wszyscy dobrze pamiętać. Naszej drogiej Jubilatce życzymy kolejnych stu lat, znacznie spokojniejszych niż te, które właśnie upłynęły.

Wojtek

PS. Dziękuję Leszku, Jurku, Bartku, Aniu, Agnieszko i wszystkim Wam, którzy przyczyniliście się do organizacji tej wyjątkowej niepodległościowej kąpieli!

Dokumentację fotograficzną znajdziecie tutaj:  https://photos.google.com/share/AF1QipMEenjSmL1LfmO_pUD6v-HFnuJ591f-ECV6...