Informacje > Łyżka dziegciu do morsowej beczki miodu

Łyżka dziegciu do morsowej beczki miodu

Połowa sezonu 2017/2018 za nami, dlatego kończymy przyjmowanie nowych członków do Stowarzyszenia. Liczba morsów w KKM Kaloryfer wynosi 130. Sposób przystąpienia do naszego Klubu określa Statut dostępny na naszej witrynie. Nie jest to wcale proces automatyczny. Z przynależnością do klubu wiąże się pewien prestiż, pewne prawa, liczne korzyści, ale również i obowiązki określone w Statucie. Aby nie rozwadniać tematu skoncentruję się tylko na jednym problemie, który z tygodnia na tydzień staje się coraz bardziej uciążliwy.

Nasze cotygodniowe kąpiele urządzamy na prywatnym terenie Ośrodka Szkoleniowo-Żeglarskiego Horn. Nie jest to miejsce ogólnodostępne. Korzystamy z gościnności gospodarzy na podstawie umowy, którą co roku aktualizujemy. Stowarzyszenie bierze odpowiedzialność za organizację imprez i za zachowanie uczestników – członków Klubu. Kąpiele niedzielne organizowane przez KKM Kaloryfer są dedykowane członkom Klubu. Idąc za tym, jeśli ktoś do Klubu nie należy i nie ma zamiaru do niego przystąpić to nie powinien uczestniczyć w klubowych kąpielach, ba, nie powinien nawet wchodzić na teren Ośrodka bez porozumienia z jego gospodarzem.
Do napisania tych słów skłoniło mnie zjawisko powtarzające się co roku. Z naszego kąpieliska obok klubowiczów i nowych adeptów korzysta co tydzień niezliczona ilość „turystów”. Nie mamy nic przeciwko osobom, które chcą się sprawdzić i przekonać czy morsowanie jest dla nich, wręcz do tego namawiamy, jednak nie możemy sobie pozwolić na branie odpowiedzialności za dziesiątki zupełnie obcych nam ludzi, którzy regularnie korzystają z naszych imprez bez zobowiązań. W tym roku wydaliśmy mnogie tuziny kart świeżaka, podobną ilość dyplomów. Z tych tuzinów tylko niespełna 30 osób zdecydowało się sformalizować swój status w Klubie. Pozostali bawią się z nami „na gapę”.

Bardzo nas cieszy popularność idei morsowania oraz popularność naszego Klubu, niemniej jednak imprezy nasze organizujemy dla morsów KKM Kaloryfer i to oni jako formalni członkowie stowarzyszenia są uprawnieni do wspólnych kąpieli w wynajętym przez nas miejscu i czasie. Nowych adeptów zimowych kąpieli zapraszamy w kolejnym sezonie, który rozpoczniemy w połowie października 2018r. Zachęcamy uprzednio do lektury Statutu Stowarzyszenia.

Wojciech Naworyta
Prezes Zarządu KKM Kaloryfer