Informacje > Przyjęcie nowych morsów do Stowarzyszenia KKM Kaloryfer

Przyjęcie nowych morsów do Stowarzyszenia KKM Kaloryfer

W niedzielę 9 grudnia 2018 przyjęliśmy do Klubu grupę nowych morsów. Po odbyciu przepisowych trzech kąpieli i złożeniu deklaracji mogliśmy przejść do kolejnego etapu rekrutacji. Po wspólnej rozgrzewce do wody weszli tylko kandydaci. W wodzie złożyli przysięgę i dopiero po tym mogli wyjść na brzeg, gdzie po przejściu specjalnej morsowej ścieżki zdrowia uściskiem dłoni Prezesa przypieczętowali  swoje wstąpienie do Krakowskiego Klubu Morsów Kaloryfer.

Cieszymy się i gratulujemy serdecznie. Przy okazji pamiętajcie, że to jak będziecie się czuć między nami, w znakomitej większości zależy od Was. Nie zależy nam w Klubie na „martwych duszach” czy zwykłych płatnikach składek. Nie, zupełnie nie o to chodzi. Zależy nam, aby każdy kto staje się dumnym członkiem Kaloryfera – klubu z dużymi i pięknymi tradycjami, swoją obecnością wnosił do Stowarzyszenia jakąś wartość dodaną. Mamy świadomość, że wielu z Was będzie z nami tylko jeden sezon, że w przyszłym roku niektórych wcale już w Bagrach nie zobaczymy. Wiemy jednak też, że w wielu z Was tkwi ogromny potencjał i energia, że będziecie kształtować działalność Klubu przez wiele następnych lat. Na to właśnie liczymy przyjmując Was do Stowarzyszenia.  

A teraz przyglądajcie się temu co się dzieje w Klubie, nie tylko w zimie, ale przez cały rok. Robimy naprawdę dużo, przede wszystkim dla własnej przyjemności, ale często sprawiamy sobie przyjemność robiąc też coś dla innych. Czytajcie ogłoszenia na FB i stronie. My ze swojej strony możemy Wam obiecać, że nie będziecie się nudzić.

 

W imieniu Zarządu KKM Kaloryfer

Wojtek

 

PS.1. Zdjęcia z uroczystości przyjęcia nowych morsów znajdziecie tu: http://kaloryfer.eu/fotki/sezon-20182019/przyjecie-nowych-morsow?fbclid=...

oraz tu: https://photos.google.com/share/AF1QipPwYYB4GHljuj1YiArLjV_VMCtBNcGoS3h_...

 

PS.2. Przy dzisiejszym wietrze i aplauzie morsów nie wszyscy mogli dosłyszeć słowa przysięgi. Dla pewności zatem, abyście wiedzieli coście dzisiaj przyrzekali.  

 

Przysięga morsowych świeżaków KKM Kaloryfer, sezon 2018/2019

 

Po ciężkich próbach w zimnej Bagrów wodzie

W Krakowskich Morsów chcąc wejść stan szlachetny

Wobec Was bracia, siostry, ciotki, wuje

Przyrzekam tedy to, co następuje

 

W chudobnym stroju i trzeźwości ciała

W samo południe i niedzielę zwykłą

Przy Koziej ulicy, na bagrowskich stawach

Z uśmiechem na ustach do kąpieli stawać

 

Przyrzekam ja również, bez namowy jakiej

Składki klubowe regularnie płacić

W dolarach, euro albo też i w złocie

Na chwałę Klubu i radość Małgosi

 

Ale nade wszystko przyrzekam solennie

W zimowe dni szare i bez nocy końca

Tkwiąc po pachy w lodzie, z Wami Bracia Morsy

Uśmiechem swej gęby zastępować słońca!