Informacje > Sekcja "Pływające Diabły" rozkręca swoją działalność

Sekcja "Pływające Diabły" rozkręca swoją działalność

Pływamy. Nie tylko z prądem i nie tylko z bojką!

Nareszcie! Sekcja „Pływające Diabły” Krakowskiego Klubu Morsów Kaloryfer zadbała o umiejętności pływackie wszystkich członków Klubu. Szef sekcji – Jurek Wesołowski zorganizował dla klubowiczów i ich rodzin zajęcia z doskonalenia umiejętności pływackich. Zajęcia odbywają się na basenie KS Korona i prowadzone są przez Delfin Team. Przy tej okazji gorąco dziękujemy grupie Delfin Team za świetnie prowadzone treningi i zorganizowanie naszych zajęć w środku semestru.

Na pierwszy rzut kursu zgłosiło się aż 17 osób, które pływają w dwóch grupach, we wtorek i w niedzielę. Zajęcia pierwszego cyklu odbywać się będą do końca czerwca. Tymczasem już na początku sierpnia ruszą kolejne zapisy na kurs pływacki.

Członkowie sekcji „Pływające Diabły” KKM Kaloryfer spotykają się cyklicznie na Bagrach, we środy o godzinie 21.00 oraz w piątki o 5.00 rano. Ćwiczymy pływanie różnymi stylami w akwenach otwartych – na Bagrach, w Kryspinowie i na Zakrzówku. Z początkiem lipca rozpoczynamy kurs pływania – treningi open water wraz z instruktorem. Będzie to przygotowanie do startów w imprezach pływackich.

Mamy nadzieję, że nasza aktywność przyczyni się nie tylko do poprawy umiejętności pływackich, do poprawy bezpieczeństwa klubowiczów w wodzie, ale również będzie miała swoje odbicie w zawodach pływackich, a może i nawet w triatlonie. Przecież w końcu i biegamy i pedałujemy więc dlaczego nie?