Informacje > XII Przeciągnij Smoka przez Wisłę - 27 stycznia 2019r.

XII Przeciągnij Smoka przez Wisłę - 27 stycznia 2019r.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi właśnie ten dzień kiedy po raz 12-ty przyjdzie nam się zmierzyć z okrutną krakowską bestią - naszym kochanym smokiem, smoczusiem-milusiem - Matyldą. To już w najbliższą niedzielę. Na nasze krakowskie morsowe święto zgłosiły się 92 osoby; to jak dotąd nasz rekord. Pogoda w ostatnim tygodniu przyprawia nas o palpitacje serca. Codziennie sprawdzamy stan skupienia wody w Wiśle oraz siłę wiatru. Prognozy jednak są optymistyczne. Wisła najprawdopodobniej pozostanie w stanie ciekłym a wiatr nie powinien porwać naszych namiotów z Bulwarów Wiślanych. Możliwe, że zza chmur wyjdzie na chwilę słoneczko aby zobaczyć co też tam wyprawiamy w tym Krakowie.

Oczekujemy na Was o godzinie 11.00 na Krakowskim Rynku pod pomnikiem najsłynniejszego polskiego morsa Adama Mickiewicza. Po wysłuchaniu hejnału z wieży Kościoła Mariackiego pójdziemy barwnym korowodem ul. Grodzką do Smoka Wawelskiego, gdzie po złożeniu w ofierze kilku zbywających nam dziewic pójdziemy w okolice mostu Grunwaldzkiego. Tam w recepcji dokonamy formalności (oświadczenia i takie tam inne) i przygotujemy się do sztafety. Bądźcie gotowi na sprawdzenie trzeźwości. Nasi koledzy z Komisariatu Wodnego Policji będą uzbrojeni w tester alkoholowy. Kto nie przejdzie testu nie popłynie i będzie wstyd.

Będziecie płynąć w małych grupkach w kolejności, zgodnie z listą wystawioną w recepcji. Na miejsce startu trzeba przejść na drugą stronę rzeki przez most Grunwaldzki. Przed samym startem oddacie swoje wierzchnie ubrania osobom z obsługi, które przeniosą je na drugą stronę rzeki. Po dopłynięciu i przebraniu zapraszamy Was na obiad na barkę Arkadia, która cumuje w bezpośrednim sąsiedztwie. 

Pamiętajcie o bojce Pamelce - to obowiązkowy element spływu. Ponieważ wszystkie bojki są takie same, polecamy przystroić je charakterystyczną wstążeczką. Z doświadczenia wiemy, że po każdym przeciąganiu smoka kilka Pamelek zmienia właściciela. 

Szlachetni Morsowie i nadobne Foczki, drodzy Zawodnicy, drodzy Goście, osoby towarzyszące oraz Wy morsy i foczki z KKM Kaloryfer - przybywajcie na XII Przeciąganie Smoka przez Wisłę!