Kajakiem po Roztoczu

Karty podstawowe

Wkrótce koniec sezonu morsowego a wtedy – co dalej ósma klaso? Abyście nie popadli w wiosenną depresję jak co roku szykujemy dla Was spływ kajakowy. Tym razem płyniemy przepiękną rzeką Roztocza – Wieprzem.

Data spływu zależy od święta Bożego Ciała a to przypada w tym roku na koniec maja. Zatem 31 maja – 3 czerwca spływ kajakowy Wieprzem.

Płyniemy z miejscowości Hutki przez Zwierzyniec, Szczebrzeszyn (ten Szczebrzeszyn z tym chrząszczem i w tej trzcinie) do Nielisza. Śpimy na campingach w namiotach. W czasie gdy my płyniemy cały nasz obozowy sprzęt przewożony jest samochodem na kolejny camping. Żywimy się we własnym zakresie. Do kajaka zabieramy z sobą tylko to co najważniejsze – coś na ząb, ciepłe ubranie, przeciwdeszczowce itp.

Spływ rozpoczynamy we środę wieczorem w miejscowości Obrocz koło Zwierzyńca, gdzie wieczorem przy regionalnym jedzeniu i napitku rozpoczynamy oficjalnie naszą imprezę. W Obroczy śpią nasze autka i grzecznie czekają na nasz powrót po zakończeniu spływu.

Wieprz nie jest trudną rzeką, meandruje sobie leniwie pośród urokliwych pagórków Roztocza. Czasami trzeba będzie kajaki przenieść, czasem ominąć zwalone drzewa. Takie drobne przeszkody budują uroki spływu i jak dotąd świetnie radziliśmy sobie z nimi.    

ABC kajakarza

Spływ kajakiem to okazja, aby pobyć trochę z przyrodą, odciąć się na chwilę od odgłosów cywilizacji. Rzeka i jej otoczenie są pełne ptactwa, ssaków i innych zwierząt, dlatego zaleca się, aby nastawić się na słuchanie przyrody a nie jej zagłuszanie. Amerykańscy uczeni dowiedli, że trzy dni można przeżyć bez telefonu, radia i telewizora. To podobno nawet korzystne.

Otoczenie po naszym spływie powinno pozostać takie jakie było przed naszym przyjazdem a może nawet i lepsze, dlatego dokładamy starań, aby wszelkie śmieci, chusteczki higieniczne, papiery toaletowe nie upiększały terenów naszej bytności. Będziemy mieli worki na śmieci oraz saperki do radzenia sobie z problemem numer 2.  

Zgłoszenia

Chętnych do udziału w tegorocznym spływie prosimy o zgłoszenie za pomocą ankiety. Koszt udziału w imprezie zależy od wieku. Zgłoszenie należy potwierdzić wpłatą. Kwotę i numer konta otrzymacie po zgłoszeniu mailem. Dodatkowe informacje można uzyskać od Komandora Spływu - Witka pod adresem hultaj.dwa@vp.pl