XI edycja Przeciągnij Smoka przez Wisłę

Karty podstawowe

Dzielni Morsowie a i Wy nadobne Foczki!

Przybywajcie do Krakowa na XI Przez Rzekę Wisłę Smoka Okrutnego Ciąganie!

Komu wstrętna bestyja a lodowata woda królowej rzek polskich nie straszna, niechaj się w ostatnią niedzielę Januarego roku pańskiego dwa tysiące osiemnastego pieszo albo i konno, w zbroi lubo w innem przyzwoitem przyodziewku w grodzie Kraka stawić raczy.

Podły jaszczur (Draco cracoviensis) prawem chroniony, przeto się go całkiem do imentu na śmierć zabić nie da, gdy go zasię pospołu w wodach Wisły, jak każe tradycja, okrutnie przytopimy, to mu się wszelakich głupot a lubieżnych krotochwil odniechce i choć do przednówka krakowskich dziewic po ulicach grodu ganiać dalibóg zaniecha.

Tedy mojego wołania słuchajcie, na koń wsiadajcie a do grodu Kraka zdążajcie!

 

Regulamin imprezy pn. XI Przeciągnij Smoka przez Wisłę

Cel imprezy i warunki uczestnictwa

Celem imprezy, która odbędzie się w Krakowie 28 stycznia 2018 r. jest promocja zdrowego trybu życia, wskazanie potencjału jakim jest duża rzeka w mieście oraz promowanie idei zimowych kąpieli.

Wydarzenie polega na przepłynięciu wpław Wisły z jednego brzegu na drugi na dystansie ok. 100 m. Uczestnicy, jak na morsów przystało, płyną w strojach kąpielowych z płetwami lub bez, ale koniecznie z bojką ratowniczą. Płynący będą ubezpieczani przez WOPR, Policję oraz nurków z zaprzyjaźnionego Klubu 5 Fal. 

Zapewniamy wszystkim uczestnikom przebieralnię w jednym z naszych namiotów. Po przebraniu pływacy przechodzą przez most na drugą stronę rzeki i stamtąd zaczynają płynąć. Kolejność wchodzenia do wody zostanie podana na miejscu imprezy.

W imprezie mogą wziąć udział osoby zrzeszone w klubach morsów, zażywające zimowych kąpieli co najmniej drugi sezon. Zachęcamy do udziały morsy z całej Polski i nie tylko. Jak co roku cześć miejsc rezerwujemy dla naszych krakowskich klubowiczów.

Warunkiem udziału w imprezie jest poprawne zgłoszenie za pośrednictwem ankiety oraz terminowe opłacenie udziału. Ze względu na wyczynowy charakter imprezy organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zdolności osób zgłoszonych do uczestniczenia w sportowym wydarzeniu.

Koszt udziału w imprezie

Koszt uczestnictwa w XI Przeciąganiu Smoka wynosi 80 zł. Impreza nie jest komercyjna i nie służy zarabianiu pieniędzy. Środki z opłat pokrywają koszty organizacji, zabezpieczenia opieki medycznej, obiadu w restauracji oraz ubezpieczenia uczestników. Pieniądze należy wpłacić na konto klubowe, którego numer znajdziecie w e-mailu potwierdzającym zgłoszenie lub w zakładce Kontakt na naszej stronie: www.kaloryfer.eu

Zgłoszenia i terminy

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem ankiety.

Termin zgłoszeń i wpłat upływa z dniem 15 stycznia 2018 r. Ilość uczestników ze względów bezpieczeństwa jest ograniczona, jeśli lista zapełni się przed 15 stycznia 2018 to kolejne zgłoszenia nie będą przyjmowane.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, nazwę klubu morsów, oraz staż morsowy, PESEL, oraz adres zamieszkania - te ostatnie informacje konieczne są do ubezpieczenia.

Każdy z uczestników proszony jest o wypełnienie oświadczenia i przedłożenia organizatorom przed imprezą. Druki oświadczeń będą dostępne również na miejscu w dniu imprezy, jednak dla usprawnienia obsługi prosimy o wcześniejsze wypełnienie gotowych oświadczeń.

W razie wątpliwości proszę o kontakt na info@kaloryfer.eu

Harmonogram imprezy

10:45-11.00 Zbiórka na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza, gdzie wspólne zdjęcie

11.00 Wymarsz z Rynku ulicami Grodzką/Bernardyńską pod Smoka (tradycyjne zdjęcie) i przejście na miejsce imprezy na Bulwary Wiślane

11:30 Oficjalne rozpoczęcie imprezy

11:40 Sprawdzenie trzeźwości uczestników przez Policję

12:00 Rozpoczęcie sztafety

14:00 Oficjalne zakończenie imprezy

15:00 Kontynuujemy integrację morsów na barce w  restauracji Arkadia

Uczestnicy proszeni są o rejestrację przed spływem. W trakcie rejestracji rozdawane będą bloczki na obiad, który po spływie będzie serwowany w barce Arkadia. Barka Arkadia zacumowana jest przy Bulwarach Wiślanych w odległości 50 kroków od miejsca organizacji naszej imprezy. Po przepłynięciu Wisły w restauracji Arkadia będziemy kontynuować wspólną integrację.

Uwagi końcowe

Niestety, nie wszystko możemy przewidzieć. Impreza zależy od warunków pogodowych. Jeżeli Wisłę skuje gruby lód, albo rzeką będzie właśnie płynąć gruba kra, to ze względów bezpieczeństwa będziemy musieli pływanie w poprzek Wisły odwołać.